İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Politikamız

Kormetal’in İnsan Kaynakları Politikası; alüminyum döküm ve jant pazarındaki konumunu geliştirerek sürdüren, paydaşlarının beklentilerini karşılayan, çalışana değer veren, değişime açık, çevreye, iş sağlığına ve güvenliğine duyarlı, kalite standartlarına uyumlu, teknolojisini sürekli geliştiren, çalışanlarının yaratıcılığından sürekli güç alan, müşteri odaklı bir şirket olma yolunda, insan kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmaktadır.

Şirketimizde çalışmaların etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi sağlayacak insan kaynağının planlanması, seçilmesi, işe alınması, hizmet birimlerinde görevlendirilmesi, geliştirilmesi, eğitim ihtiyaçlarının belirlenerek karşılanmasına yönelik planlamaların yapılması, uygulanması, yetkinliklerin belirlenmesi, performans yönetimi, kariyer planlaması çalışmalarının bilimsel metotlara uygun olarak gerçekleştirilmesi insan kaynakları politikamızın hedefidir.

Eğitim ve Gelişim

Eğitim ve gelişim planlamada ilk olarak personelin öncelikli gelişim ihtiyaçları analizi yapılır. Bu süreçte işin gerektiği ya da yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlenen öncelikli alanlarla birlikte kariyer planları doğrultusunda geleceğe yönelik gelişim alanları da planlamaya dahil edilir. Aynı zamanda kişisel bazlı senede iki defa internet ortamı üzerinden Kormetal çalışanlarına eğitim ihtiyacı analizi yapılır. Bu çalışmalarının doneleri birleştirilip kalite ve insan kaynakları departmanlarındaki çalışanlardan oluşan bir komisyon tarafından bir sonraki sene için eğitim planlaması yapılmaktadır.

Kariyer Olanakları

Kaliteli ürüne ulaşmanın yolunun iyi yetiştirilmiş çalışanlardan geçtiğini bilen Kormetal, her daim kendi bünyesindeki çalışanlarına yatırım yaparak geleceğe hazırlar. Kormetal ailesine katılan her birey burada daha çok bilgi ve donanıma sahip hale getirilir.

Başvuru Formu

07.04.2016 tarihinde resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, şirketimiz veri sorumlusu olarak, üyelik ya da ziyaretçi sıfatınız devam ettiği sürece açık rızanız ve onayınız çerçevesinde siz değerli müşterilerimizin kişisel verilerini kayıt edecek, işleyecek, saklayacak, sınıflandıracak, güncelleyecek ve mevzuat çerçevesinde 3. kişilere açıklayabilecektir.

Web sitemizde bulunan iletişim, görüş-öneri, üyelik, iş başvuru vb. gibi formlara yapmış olduğunuz veri girişleri için 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanunu çerçevesinde açık rıza gösterdiğinizi kabul etmiş sayılmaktasınız. Açık rızanıza istinaden kişisel verileriniz kapsamında aşağıdaki veriler toplanabilir;

1. Adınız, soyadınız, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz, telefon ve diğer iletişim bilgileriniz.
2. Ürün ve hizmetlerimize ilişkin talep ve şikâyetleriniz kapsamında iletmiş olduğunuz bilgiler.
3. Ürün veya hizmetlerimize ilişkin tercihleriniz veya geçmiş deneyimleriniz.

Açık rızanıza istinaden veya ilgili yasal düzenlemelerde izin verilen hâllerde, kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlar için kullanılabilir;

1. Özel teklifler ve hizmetler sunmak.
2. Raporlama, listeleme ve analizler yapabilmek için veri tabanı oluşturmak. İstatistiki bilgiler üretmek ve gerektiğinde gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bu verileri ilgili uzman üçüncü kişiler ile paylaşmak.
3. Doğrudan veya bu amaçla hizmet alınan hizmet sağlayıcılar aracılığı ile bizimle paylaşmış olduğunuz iletişim kanalları üzerinden sizinle irtibat kurmak.
4. Hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler, özel teklifler ve promosyon niteliğindeki ticari iletişimi sürdürebilmek.
5. Ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek.