Faaliyet Alanları

Kormetal Döküm

Temelleri 1978 yılına dayanan Kormetal, 42 yılı aşan tecrübesini nitelikli insan gücü ve son teknoloji ile birleştirerek uluslararası kalite standartlarında ve güvenilir alüminyum döküm ürünler üretmektedir.

Alçak Basınç ve Yüksek Basınç alüminyum döküm fabrikalarında otomotiv, aydınlatma, beyaz eşya, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi sektörlere yönelik yüksek kaliteli alüminyum döküm ürünler üretiyor.

Kormetal, sahip olduğu kalite belgeleri, yüksek kaliteli ve çevre dostu üretimi ile sektörün öncülerinden birisi olarak hem yurt iç hem de yurt dışı müşterilerinin taleplerini karşılamaktadır.

Kormetal Jant

1978 yılında İstanbul’da küçük bir atölyede alüminyum ve zamak parça üretimine başlayan Kormetal, 1986 yılında hafif alaşımlı jant üretim tesisi yatırımını gerçekleştirerek Kormetal markasıyla hafif alaşımlı jant üretimine başladı.

%100 yerli üretim olan hafif alaşımlı jantları, ülke genelinde oluşturulan yaygın bayi ağı ile müşterilerine Kormetal markasıyla sunmaktadır.

Uluslararası kalite standartlarında yılda 400.000 adet jant üretim kapasitesi bulunan Kormetal Jant Fabrikası, hem yurt iç hem de yurt dışı müşterilerinin taleplerini karşılar.

KM Forged

1986 yılında hafif alaşımlı jant üretimine başlayan Kormetal kapsamlı AR-GE çalışmaları sonrasında 2017 yılında kişiye özel dövme jant üretim tesisini hayata geçirmiştir.

Her araca uygun ve kişiye özel olarak tasarlanan bu dövme jantları ve KMForged markası ile müşterilerine sunmaktadır.

Nokian Tyres

Kormetal, 2010 yılından bu yana kış lastiğinin mucidi Finlandiyalı Nokian Tyres lastiklerinin Türkiye distribütörüdür.

Nokian Tyres, her koşulda gönül rahatlığı sunan, dünyanın en kuzeyinden gelen lastik üreticisidir. Nokian Tyres’in hedefi, lastiklerin tüm kullanım ömrü boyunca sürdürülebilir güvenliği sağlamak ve çevre dostu olmaktır. 

Nokian Tyres lastiklerinin kalitesi, dayanıklılığı ve çevre dostu olması, dikkatli araştırmalara, sistematik geliştirmelere ve son teknoloji testlere dayanmaktadır.

Binek, SUV, hafif ticari araçlar için yaz, kış ve dört mevsim lastiklerinin yanında kamyonlar ve ağır iş makineleri için de lastikler üreten Nokian Tyres, zorlu kış yollarının yanı sıra bahar ve yaz aylarının değişken zemin özelliklerinde de üstün performans gösterir.

Kormetal, ülke genelinde oluşturduğu yaygın bayi ağı ile mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan bu üstün nitelikli lastikleri müşterilerine sunmaktadır.